Zehra Kimdir?1988 Nisan ayında dünyaya geldim. Antakya memleketim, 12 yaşımda taşındığımız Bursa ise ailemin yaşadığı ve sevemediğim şehirdir.
Üniversite macerası ile ne yapıp yapıp geldiğim İstanbul, aşık olduğum şehir oluvermiştir.
Fatih Üniversitesi'nde Sosyoloji okumaya başlayıp bir süre Sosyolojiyi bir başlık altına bir kalıp içine sığdırmaya çalışsam da Sosyolojinin genişliğini kavramam zor olmamıştı.

Lakin iş bulma kaygısı o günlerde düşmüştü içime. Sosyoloji, Türkiye'de değerini bulmuş bir alan değildi. Bu vesile ile üniversite döneminde iş hayatına merhaba demiş oldum. Bir yayınevinde 2 yıl, mezun olduktan sonra da bir tesettür firmasında 1 yıl çalıştım.

5 yıllık bu İstanbul serüvenimde hep yanımda olan dostum, arkadaşım, sevgilim Furkan'la hayatlarımızı bir yapmak istememizle yeni bir sayfa açıldı.

Zorlu süreçlerden sonra hayalini kurduğum moda ve dekorasyon üzerine çalışmalar yaptığım Zden Concept'i kurup yürüttüm. Yeni insanlar tanıdım, çok şey öğrendiğim bir dönem oldu. Hayal ettiğim gibi sürmediği ve ruhsal olarak yıprandığım için sonlandırdım.

Geçtiğimiz yıl üç boyutlu şekillendirme öğrendim. Evcilik oynarken küçük oturma grupları ve mutfak takımlarını hep diğerlerinden daha çok sevmiştim. Ben de artık büyüdüğüme göre kendi minyatürlerimi kendim yapabilirim dedim. Yine hayallerimin peşinde oldum anlayacağınız.

10.Eylül.2015'te yepyeni bir ben oldum. Harun geldi ve ben anne oldum. Oku oku bitmeyen yazılar yazar, bu aralar hep bu serüveni anlatmaktayım.

***
Zehra, 3 kız kardeşin küçüğüdür. Öğretmen kızıdır lakin bu kimliği sevmemiştir. Ailesi onun herkesten çok sevildiğini söylese de ondaki sevilme isteği hiç bitmez, sobaya sırnaşan kedi misali...
Renkleri çok sever, dekorasyon ve giyim zevkine, bu genelde yansır.
Vintage sever... Maddeyi değil de verdiği anlamdandır sevgisi. Eski defter, eski notlar, eski fotoğraflar, eski fincanlar, eski kıyafetler... Anılara düşkündür aslında. Beyninin bir bölümünü geçmişte unuttuğunu bile düşünür bazen...
Geçmişe gidip gelen dizi-film-kitap onu hep çok etkiler...

Keşfetmekten haz alır, bazen bir tat bazen bir mekan bazense bir sokak...
Değişiklikler ve yenilikler ona keyif verir, bazen eşyaların yerini değiştirmek, bazense yeme şeklini değiştirmek...

Bu kadar yetmez de... Hoşgeldiniz yazımı fazla uzatmayalım, gerisi keşfinize kalsın...

Artık top sizde, keyifli okumalar efendim :)

nt: Kendimden başkası gibi bahsetmek etkileyiciymiş :)

Zehra GÖRGÜLÜ ÖLMEZ

Yorumlar

Popüler Yayınlar