Bebek çantamda ne var?-1


Selamlar:)
İlk üç ayı geride bırakmışken bir de bebek çantamızda ne olduğunu paylaşalım dedik. Yeni annelere ışık tutalım.


Çanta : Günübirlik dışarı çıkışlarda kullandığım çantayı sırt çantası olarak tercih ettim. Hem spor hem rahat hem şık, taşıması kolay ve en güzeli ellerin boşta kalıyor olması. Siyah olduğu için babamızda taşıyabiliyor:) Bu çantayı instagramda "butikvav" kullanıcısından almıştım. 


Emzirme Önlüğü : Dışarda zaman zaman emzirme için uygun ortam olmadığında emzirme önlüğü çok işe yarıyor. Fakat erkek bebekler için olanlar genelde açık mavi renk tonlarında ya da beyaz ağırlıklı. Bu tarz kumaşlar içi belli edebiliyor. Ben rahat etmeyeceğimi düşündüğüm için çok aradım, bekledim almadım ve en sonunda koyu renk bir emzirme önlüğü buldum. Marka bebefox. Eminönü'nde Havuzlu Han'da bir dükkandan aldım.

Puset örtüsü : Bizim puset örtümüz bebek aramızın içinde vardı. Ama harici olarak bir örtü de kullanabilirsiniz. Çok kalın olmayan ama ışığı kesecek bir örtü olması yeterli. Bu örtü hem bebeği dış gözlerden korumuş oluyor hem de
dışarda daha rahat uykuya dalmasını sağlıyor.


Alt değiştirme örtüsü : Kullan-at olanlar çok pratik. Cafe ya da avm bebek bakım odalarında bebeği direkt temas ettirmeden onun üzerine yatırıp sonrasında onu atıyorsunuz. Aile sağlığı merkezinde de aynısını uygulamak gerek. Sedyeye günde kaç insan temas ediyor hasta bir şekilde. Ya da hasta bebekler de tartıda tartılıyor. Kesinlikle kullan-at en iyisi.

Termos-Biberon-Mama: Ben hem emzirip hem mama verdiğim için bu üçlüyü de yanımda taşımam gerekiyor. Eğer mama kutum büyükse o zaman bir cam kavanoza kullanacağım kadar toz mama alıyorum. Ama eğer küçük boy mama aldıysam çantama direkt atıyorum. Mama için kaynamış soğumuş ılık mama suyuna ihtiyaç var. Bunu dışarda sağlamak pek mümkün değil. O yüzden hazırlanmış bir şekilde termosuma alıyorum. Termos Tantitoni'den. Bir de biberonumuz var. Dr. Browns antikolik biberon kullanıyoruz. Emziği az akışlı o yüzden emmeyi bırakmıyor. Bu bilgiyi de merak edenler için not edelim :)Emzik-emzik kutusu : Avent soothie emzikler zaten ikili satılıyor. Bizim biri evde biri de çantamızda duruyor. Kullanmadığımız zamanlarda kutusunda duruyor. Bebeğin üzerinde sallanan ve dışarda her yere değen emzikleri hiç hijyenik bulmuyorum. Kutu bu yüzden çok kullanışlı.Ağız bezi : Bazen bir iki tane yetmiyor bile. Eğer çok kusan bir bebekse bol bol bulundurmakta fayda var.

Puset filesi-Bebek arabası kancası : Bebek aramasının tutma yerine asılan bu iki ürün kurtarıcı.  Fileyi, bebeğin emziği, oyuncağı, biberonu ya da kolay erişmek istediğiniz her şey için kullanabilirsiniz. Kancaya ise alışveriş poşetlerinizi asıp rahat rahat gezebilirsiniz.Islak mendil : Bebek çantasının olmazsa olmazı. Sadece alt değiştirmede değil, ufak tefek kazalarda da hemen müdahale için süper:)


Bebek bezi : Bebek çantasının demirbaşı. Eve gelince ek yapmayı unutmamak gerek.

Çöp poşeti : Bez değişimi bazen çöp bulunmayan bir yerde yapılabiliyor. Ev ortamı ya da arabada olduğunda, kirli bezi hemen çantadaki küçük boy çöp poşetine atmak en iyisi.

Yedek kıyafet : Şimdilik öyle çok da üstünü kirletemediği için ben bir body ve bir de tulum alıyorum.

Battaniye : Mevsime göre ince ya da kalın bir yedek battaniye çantada olmalı. Dışarıda yere düşebiliyor, üzerine kusabiliyor vs.Eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum bırakın :)
Sevgi ile
Zehra G. Ölmez

Yorumlar

Popüler Yayınlar