Arkadaşlarla Tatile Gitmek Vol.5 Kaputaj Plajı Ve Kalkanda Akşam Gezmesi


Aralık geldi gidiyor başımda tatil havaları:)
Bu yıl yaz tatilimizi altı bölümde paylaşmayı planlamış fakat sadece dört bölümü paylaşabilmişim. Anılar eskimeden biriktirmek lazım hem belki de erken tatil planı yapanlar için de fikir olur.
Son iki bölüm de yıl çıkmadan içimizi ısıtsın bakalım:)

***


Kalkan'da denize girilecek yerler dediğimizde ilk olarak Patara ve Kaputaj Plajlarını söyleyebilirim.
Kaldığımız eve 7-8km uzaklıkta olan Kaputaj plajına 3 kez gidebildik. Ama doyamadık...
Kalkan'dan Kaş'a doğru devam ettiğinizde sağlı sollu park eden çokça araç görürseniz geldiniz demektir. Arabadan inip aşağı baktığınızda size bu manzara "hoşgeldin" diyecek.


Malum sorunumuzda da siz sormadan aydınlatmış olayım.
Tesettürlü hanımların rahat olabilecekleri bir yer mi? Ailece gidilebilir mi?
Açıkçası halka açık bir yer, çok güzel ve ünlü olduğu için de kalabalık. Ama şu bir gerçek ki birkaç yıl öncesindeki tesettur mayolu  kadına hayretle bakan insanlar artık yok galiba. Çünkü biz üzerimizde göz hissetmedik. Sanırım tesettur mayo giyenlerin sayısı arttıkça gözler de alıştı. Bunun şöyle bir güzel kısmı da vardı ki biz orada tek tesettur mayolu kişiler değildik. 
Bizde rahatsız edici kimseye rastlamadık. Malum açıklıkta bir plaj sonuçta. Alkol vs. yoktu diyemem belki vardı biz görmemişizdir.Kaputaj plajını geçtikten sonra yukarıda gördüğünüz minik koyda da denize girebilirsiniz. Bize fazla taşlı geldi ama kendine güvenenler için tertemiz ve sakin bir koy.Ben açıkçası Türkiye'de bu kadar güzel ve berrak bir denizin olabileceğini hiç düşünmemiştim. Görene kadar... Aklımız fikrimiz Maldivlerde:) İnanın komşunun tavuğuyla ilgilenene kadar kendi önümüzdeki hindiyi göremiyoruz. Şükredecek öyle çok nimet var ki...Diğer postlarda yazdım mı hatırlayamadım ama arkadaşlarla tatile gitmenin en güzel yanlarından biri de bu artistik fotoğraflar... Sonuçta bir yabancıya fotoğraf çekmesi için rica edebilsek bile böyle bir poz veremeyiz sanırım :)

Geçen seneki tatil yazımda  tesettur mayomu merak edenler için de tesettur mayomu paylaşmış oldum. Bu yıl da çok rahat kullandım. Model ve başörtü tarzı olarak çok kullanışlı gerçekten. Başlığının da mayo kumaşı ve extra boneli olmasına dikkat edin satın alırken.
Kaputaj Plajı sonrası yorgunluktan hepimiz bir yana bayılsak da bir akşam Kalkan merkezi gezelim dedik. Bana çok ilginç gelen nokta, neredeyse sayılı Türk olması. Bodrum ve Alaçatı'daki yerli turistler Kalkan'da yoktu. Kendimizi yabancı bir ülkede geziyor gibi hissetmemize sebep çoktu arada sırada gördüğümüz tabelalar hariç...Ufak bir çarşı, sanki bizim Çemberlitaş, Kapalıçarşı havasında...Bol yokuşlu, arnavut kaldırım...

Avuç içi kadar bir yer aslında ve ağırlıklı yabancı turistten dolayı da restaurant ve cafeler yabancılara hitap ediyor. Normal bir yer bakındık orada biraz vakit geçirdik fakat oranın da servisinden memnun kalmayınca Kalkan'ı görmüş olup eve doğru döndük.

Gömlek: Özel Dikim
Pantolon : Koton
Sandalet: Beymen
Çanta: River Island
Şal: Armanda

Diğer tatil yazılarım...TIK TIK


Sağlıcakla kalın, ayakları sıcak tutun:) 


Zehra Görgülü Ölmez

Yorumlar

Swotpisces dedi ki…
kaputaj plajına bayılmıştım, tatil modu hepimizde var sanırım... :)
Zehra Ne Söyler* dedi ki…
Kesinlikle öyle, özellikle karlı bugünlerde :)

Popüler Yayınlar