28 Temmuz 2012

FUAT PAŞA YALISI- İFTAR

Selamlar :))
Ramazan ayının ilk  haftasını geride bıraktık bile...
Zor mu geçiyor? Hayır. Rabbim kolaylığını veriyor. Eee beni de az çok tanıdınız artık. Günlerce aç ve susuz kalabilirim ama çaysız kalmak bende çok yorgunluk yapıyor.
Ha bir de Zehra yine çalışmayı abartıp birkaç akşam da iftara yetişemedi. Geç git, yemek yap-ye diyene kadar saat kaç oluyor...Atom karınca oldum :))

Bu arada kendime verdiğim ibadet ödevlerinden kaza namazları aksaksız devam ediyor maşallah. Fakat Teravih'e henüz gitmek kısmet olmadı. Şöyle ki sanırım her vaktin ardından aynı vaktin kazasını kılmak dizlerimi yordu ve dizlerimde inanılmaz ağrılar oluştu. Namaz kılarken dizlerimin geleceği yere hep yastık koyup kıldım. Şimdi daha iyi... Önümündeki haftalarda teravihleri telafi ederim inşallah.

Sizlerin nasıl oruçla, ibadetlerle arası?

İlk haftasonu Fuat Paşa Yalısına iftara gittik.

19 Temmuz 2012

ve Ramazan geldi ...:)


Selamlar :)

Birçoğunuz tatillerden döndü. Aranızdan benim gibi olanlar da, ofislerinde vakit buldukça başkalarının tatil fotoğraflarına bakarak "ahhh" çekti :)
Ben kaçamak bile yapamadım. Yalnız çok şükrediyorum, çalışmayı da İstanbul'u da çok sevdiğim için bu durum benim için çok da trajik değil.

Malum Ramazan günleri yarından itibaren başlıyor. Rabbim bereketi, huzuru eksik etmesin. Bu güzel ayı inşallah çok iyi değerlendirebiliriz.
Daha önce hiçbir Ramazan'da düzenli Teravih namazı kılmadım. Belki bir yerinden başlamalı, yorgun ve bitkin olabileceğimi tahmin ettiğimden haftada 2 gün kendime Teravih namazı kılma ödevi verebilirim. Hiç kılmamaktansa en azından haftasonları kılsam çok iyi olur. Ayrıca her vakit namazından sonra aynı vakit için bir de kaza namazı kılmayı planlıyorum. İnşallah bunu da hiç aksatmam ve Ramazan'dan sonra da devam ederim.
Ben bunları neden yazdım? Benden daha tembeller varsa harekete geçsin, benden daha azimliler varsa beni de şevklendirsin diye. Böylece sevaplardan da sebeplenmiş olalım di mi ama :)

Ramazan demek bol misafirli aile sofraları demek olmayacak bana bu yıl...Ailesiz bir Ramazan beni bekliyor yine...Kim bilir inşallah bir sonra ki Ramazan'da evli olurum;) Kendi evimde aileler ağırlarım...:))

***

Evet efendim bu kadar Ramazan hasbihalinden sonra bloguma yolum düşmüşken bir de ofis kombini yayınlayayım dedim :)

Ceketimi vazgeçilmez alışveriş yuvam Terkos'tan almıştım. İki farklı renk aldım. Diğer renge bu YAZImdan bakabilirsiniz. Terkos dışında farklı yerlerde bu ceketten gördüm. Kesimi rahat, kumaşı terletmiyor. Hem kemerle aşağıdaki kombindeki gibi hem de kemersiz daha salaş halde kullanılabiliyor.


02 Temmuz 2012

ŞİFON SERİNLİĞİ...:)


Merhabalar...
Enerji dolu bir hafta diliyorum herkese:)
Bu aralar performansım nasıl? Hiç ara vermeden sık sık uğruyorum :) Sitem istemem.
***
Malumunuz bugünlerde yaz iyiden iyiye kendini hissettiriyor. Tatilde olanlar da , benim gibi işinin başında olanlar da sıcaklardan nasibini alıyor. Sizde benim gibi İpek şallarla daralıyorsanız hafif  bir önerim olacak. 
Var-yok arası :) Hafif:) Serin tutan:) Transparan(Şeffaf) olamayan:) Boyu ve eni dar olmayan:) Pahalı olmayan:)
Birbirinden güzel ve hareketli desen-renk seçenekleri olan şifon şallardan bahsediyorum.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
);