29 Eylül 2011

Karşınızda profildeki gizemli ceket :)

Merhabalar efendim:)
Çoooook merak edilen, sürekli sorup durduğunuz profilimdeki çiçekli ceketimle size özel bir kombin oluşturayım dedim artık. Benden kombin bekleyenlere de böylelikle selam olsun ;)

AVM otoparkları genelde aynı olur fakat Marmara Forum'un otoparkı diğerlerinden hemen ayrılıyor. Sanatsal figürlerin önünde birkaç poz..& Zehra Ne Giymiş*21 Eylül 2011

Alternatif var....Şölen Butik :)

Merhabalar :)
Geçenlerde size söz ettiğim facebook üzerinden online alışveriş için bir alternatif tanıtmak istiyorum.
Şölen Butik...

Gerçek bir butik aynı zamanda facebook üzerinden online satış yapıyorlar. Benim gibi İstanbul'un bir ucunda ya da İstanbul dışındaki arkadaşlar için çok avantajlı oluyor.
Fatma-Sefanur Şölen kardeşlerin şirin butikleri geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başladı.

Adres : KAYNARCA MAH. DENIZ CADDESİ DERYA SOKAK NO:14 PENDIK/İSTANBULEğer yakınsanız hem onlarla tanışmak hem de ürünleri inceleyerek alma fırsatınız olabilir.

16 Eylül 2011

Minik Dostumla Tanışın Lütfen...Sami Paşazade Sezai :)

Herkese güzel günler, kocaman selamlar...
Kısa zamanda, birkaç postla beraber blog takipçilerimdeki artış, facebook ve twitter'dan aldığım samimi yorumlar için benimle beraber burada olan sizlere çok teşekkür ediyorum:)
Hep beraber bol postlu ve keyifli vakit geçirmek dileğiyle inşallah.

Beni biraz daha yakından tanımak istersiniz belki dedim ve ara ara hayatımla ilgili küçük ayrıntıları sizlerle paylaşmaya karar verdim.

İşte bunlardan ilki...Kendisi küçük, dostluğu büyük kaplumbağam Sami Paşazade Sezai. Kısaca Sami:)


Kendisiyle dostluğumuzun miladı 2003 yılına dayanır. Canım ablamın bana karne hediyesidir. Herhalde şimdiye kadar almış olduğum en canlı ve uzun soluklu, eskimeyen hediye :D
Sami Paşazade Sezai de nereden çıktı derseniz; dostluğumuzun başlangıç zamanlarında edebiyata fazlaca meraklıydım. Ona çok eski aslında antika ve biraz da gülümsetecek bir yazar ismi koymak istedim. Ortaya bu çıktı :) İnsanız her ismi kısaltma gereği duyarız illa ki, işte kısalttık ve Sami kaldı :))


Yıl 2011... 8 yıl olmuş şaka gibi :) Bursa'da başlayan yolculuğumuz İstanbul'da devam ediyor. Bu süre zarfında gördüğünüz cam hazne kendilerinin 3.yuvası olur. Standart plastik su kaplumbağları için olan hani ortasında bir palmiye figürü ve adası olan kaplardan çıkıyordu. O yüzden 1buçuk yıldır yeni yuvasında firar edemeden yaşıyor:)

13 Eylül 2011

El/Alem Sorar...

Hepimizin hayatında varlığından pek de hoşnut olmadığımız fakat yok da sayamadığımız bir faktördür el/alem...

El/alemin her hayat üzerinde söz hakkı ve yaptırım gücü vardır. En kafa tutanı bile el/alemin karşında taş kesilir. Her konuda konuşur, herşeye müdahale edebilirler, herkesin yakınındadırlar, uzağındadırlar ama hayatında el/alem faktörü bulunmayan insan yok gibidir.

"Ben el/alemi duymam, görmem kendi hayatıma bakarım arkadaş"desenizde %1 bile etkilenmeden kurtulmanız pek de mümkün olmaz.

 El/alem sorar, el/alem eleştirir, el/alem kıyaslar, el/alem karışır, el/alem karıştırır, el/alem konuşur ve hiç susmaz...

Zehra Ne Söyler* "El/alem Ne Söyler" dedi :

Öğrenciyim
Ne zaman bitecek?
2 yıl sonra
      ....Okul biter
Eee okul bitti, iş bulamadın mı?
Arıyorum.
X'in oğlu Ybankasında...K'nın torunu T holdingte...
      ....İş bulursun
Elbiseni nerden aldın?
P mağazasından
Kırmızı da vardı niye onu almadın?
      .....Kırmızı bir elbise hediye alırsın.
Bu elbiseyi de nerden buldun?
Hediye geldi
Sana hiç yakışmamış keşke sarı alsalarmış
      .....

09 Eylül 2011

Online Almak / Online Satmak

Bir zamanlar sadece ebay'ı bilirdik. "Made in Turkey" olmadığından ve satış prosedürleri sebebiyle kendileriyle çok aktif bir ilişkimiz olamamıştı.

Şimdi ise neredeyse her yeni güne yeni bir "Private Shopping" sitesi ile merhaba der olduk.
Cinsiyetimiz gereği alışverişe olan düşkünlüğümüzü teşvik eden bir sistem bu. Sen çarşı-pazar gezme, hiç yorulma,  biz sen ne istersen kapına kadar getiririz diyen bir alaaddinin sihirli lambasındaki cin misali...Yanılıyor muyum?

Online bu sisteme güvenmeyen arkadaşlarda var çevremizde. Benim sıkça tercih ettiğim bir seçenek olarak kesinlikle öneriyorum ve hiçbir zaman bir problemle karşılaşmadığımı da açıkça ifade etmek isterim.

Öyle ise Zehra Ne Söyler* :)

Gittigidiyor TIK TIK, benim ilk tecrübem. Japonstyle kıyafetlere olan beğenim

Sosyolog Zehra Görgülü:)...ilk adım mezuniyet

Selamlar...
Blogumdaki ilk konu "bir son" oldu aslında...Okul sonu, mezuniyet günüm.

Mezuniyet demişken "Neden Sosyoloji?" o malum-meşhur soruyu cevaplamak ve önümüzdeki günlerde Sosyoloji bölümünü tercih etmeyi düşünen arkadaşlara biraz ön bilgi vermek istiyorum.

Sosyoloji bölümünü bire bir kişisel irademle ve ne olduğunu/ne yaptığını bilerek ve irdeleyerek tercih etmedim. "Üniversiteye kapak atmak" ironisine kapıldım:) iyi de yapmışım. Öyle ki dershanedeki danışman hocamın teşvikleriyle Sosyoloji tercih ettim.
İlk yıl oldukça sıkıcıydı evet. Çünkü tam olarak sosyoloji ne inceler ne yapar hedef nedir amaç nedir pek bilmiyorduk. Hocalar ve davranışları da çok tuhaf geliyordu. Ama bölüm pek entel. Yani insanın kafasının her telden şeye çalışması gerekiyor. Kent,siyaset,sağlık,antropoji,moda,dekorasyon,ticaret,tarih,coğrafya,köy,köylüler,işçiler,zenginler,fakirler,yemekler,çöp :):).....uzar gider. Tüm detaylarla ilgilenmen gerekiyor ve çok fazla kitap okuman ve çok da iyi yazabilmen... Tüm detaylarla okuduklarını ve sosyologların donelerini sıkı bağlantılar ve örneklerle sunabilmen gerekiyor. Hoca 3 soru sorar en az 6 sayfa yazmanı bekler! Eğer sen -deyim yerindeyse-her telden çalabileceğini düşünüyorsan bölümü seversin. Çünkü bolca yorum var, mesela neden kurban keseriz diyor hoca ve 2000 kelimelik bir makale istiyor ama dinle ilişkilendirmeden açıklamanı istiyor:)) Tuhaf ama çok zevkli. Amaç; spesifik, "at gözlüklerini atıp" ötesinde bakmakabilmek....

Şimdi mi? İyi ki Sosyoloji okumuşum.

Soruları olanlara yardımcı olabilirim,yazın...:)

Gelelim mezuniyet gününe:)
Harika bir geceydi 28.Mayıs.2011....Benim unutamayacağım güzel insan Kübra "Kübi":)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
);